Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky

Nevíte si s něčím rady?

Hrát Neverhooda podle návodu je úplně, ale úplně o ničem, proto tu návod ani nehledejte. Někdy se ale může stát, že prostě narazíte. Proto je tady tato sekce: aby Vás nakopla správným směrem u těch hlavolamů, na které se lidé nejvíce ptají.

"Flusací" hlavolam

Ano, tohle je pro ty, kdo mají hudební hluch, protože tento hlavolam není nijak zvlášť náročný. Ale i tak se někomu nedaří a nedaří.

Počet flusnutí určuje výšku tónu... nestačí? OK, tak tady to je:

BOBBY

V modré budově na dně jezera, diamanty, co s nimi?

Rozsviťte si, co vidíte? Na raketce je napsáno BOBBY.

Zapojíme angličtinu: B jako blue (modrá) , O jako orange (oranžová), B, B, Y jako yellow (žlutá).

Dejte diamaty do barevné kombinace modrá - oranžová - modrá - modrá - žlutá.

Myš

Když skočil do cesty hlavolam s myší mně před X lety, trápil jsem se s ním dlouho a potom jsem na Neverhooda zanevřel.

Pak mi ale někdo řekl, že stačí chodit s myší po poličce a že se myš natočí vždy směrem k tomu pravému otvoru (cítí z díry sýr). A je to tak.

POZNÁMKA: Myš kouká jenom směrem na díru. Takže když kouká doprava a vpravo jsou dvě díry, ještě není jisté, která z nich to je. Musíte se postavit s myší mezi ně, abyste na to přišli. Zkontrolujte si, jestli se myš k otvoru natočí z obou stran.

Mapy

Mapa stěny jezera je k dispozici zde: jezero-cz.jpg (originál).

A mapa celého světa Neverhood zde: nevmap-cz.png (originál).

Cheaty

Ano, i na hru Neverhood existují cheaty, všehovšudy jsem našel tři. Z toho jsem rozběhal dva:

Happy Birthday Klaymen

Když jste v úplně první místnosti stiskněte Enter a napište happybirthdayklaymen - potvrďte znovu Entrem. Ocitnete se v druhé místnosti na balkóně, užitečné, což? Nebo můžete zkusit třikrát zatáhnout za páku.

POZNÁMKA: Pokud jste zvyklí, že klávesa Z je nahoře a klávesa Y dole, pamatujte, že cheaty zadáváte ve hře pomocí amerického rozložení klávesnice (tzn. QWERTY) a že Y se nachází mezi klávesami T a U.

Fast Forward

Tohle není tak úplně cheat. Jde spíš o takové nastavení.  Pokud chcete, aby veškeré části hry, kde je pohled z boku, ubíhaly extrémě rychle, stiskněte Enter a pište fastforward - potvrďte Entrem. Vypnete to stejným zbůsobem. Hodí se to například v dlouhé chodbě...

V tomto módu hra zamrzne při stisknutí klávesy Alt. Hodí se to, když chcete udělat screenshot.

Venus Fly Trip

Třetí cheat vás má dostat do posledního levelu (nejspíš mají na mysli poslední pasáž hry). Po dopadu na Požíračku táhel stiskněte Enter, 179, nahoru, dolu, doleva, doprava. Tento cheat nefunguje...

Powered by Etomite CMS.